Dapico - داپیکو

داپیکــــو دارویی سریع الاثر می باشد که مدت زمان به انزال رسیدن را افزایش داده و کنترل بر انزال را بهبود می بخشد و جهت درمان زود انزالی در آقایان ( 18 تا 64 سال) استفاده مى شود.

راهنمایی های عمومی برای بیمار:

  • این دارو براى درمان فعلى شما تجویز شده است. لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه به دیگران خوددارى فرمایید.
  • مى تواند همراه یا بدون غذا مصرف شود

توضیحات درباره Dapico - داپیکو

Dapico – داپیکو

داپوکستین

داروهای ضد افسردگی

داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی- داروهای روان درمانی- داروهای ضد افسردگی- داروهای مهارکننده انتخابی سروتونین

هر قرص حاوی Dapoxetine ( as HCL)

داپوکستین یک مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین است که در درمان زود انزالی استفاده می شود.

داپیکــــو دارویی سریع الاثر می باشد که مدت زمان به انزال رسیدن را افزایش داده و کنترل بر انزال را بهبود می بخشد و جهت درمان زود انزالی در آقایان( 18 تا 64 سال) استفاده مى شود.

راهنمایی های عمومی برای بیمار:

  • این دارو براى درمان فعلى شما تجویز شده است. لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه به دیگران خوددارى فرمایید.
  • مى تواند همراه یا بدون غذا مصرف شود.

موارد منع مصرف:

  • در صورت حساسیت شدید به دارو، در صورت وجود مشکلات قلبی (نارسایی قلبی، مشکلات ریتم ضربان قلب)

سابقه غش، مشکلات متوسط یا شدید کبدی، نارسایی شدید کلیوی.

  • مقدار و نحوه صحیح مصرف دارو: . این دارو را دقیقا مطابق شیوه اى که پزشک دستور داده استفاده نمائید. براى جلوگیرى از طعم تلخ دارو، قرص همراه با یک لیوان آب به طور کامل بلعیده شود.

آقایان (18 تا ۶۴ سال):  دز شروع توصیه شده براى تمامى بیماران 30 میلى گرم است. داپیکـــو براى مصرف مستمر روزانه در نظر گرفته نشده است و باید تنها در هنگامى که قصد فعالیت جنسى وجود دارد، استفاده گردد. مصرف دارو حدود 1 تا 3 ساعت قبل از فعالیت جنسى مى باشد.دز ماکزیمم مصرف در روز 60 میلى گرم مى باشد و تنها یکبار در روز.

اگر هر یک از موارد زیر در شما دیده مى شود، قبل از مصرف داپیکــو با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید.

. در صورت وجود اختلالات جنسى دیگرى از قبیل مشکل در نعوظ.

. وجود سابقه سرگیجه ناشى از فشار خون پایین .

. مصرف الکل

. بیمارى صرع

. سابقه خونریزى یا مشکلات لخته شدن خون

. مشکلات کلیوى

. ابتلاء به فشار بالاى چشم (گلوکوم) یا در معرض خطر ابتلاء به آن

در موارد زیر از مصرف این دارو خودداری کرده و با پزشک یا داروساز مشورت نمائید:

. حساسیت به داپیکــــو یا هر ترکیب دیگرى از این دارو

. ابتلاء به نارسائى قلبى یا اختلالات ضربان قلب

. سابقه غش

. ابتلاء به مانیاى حاد یا افسردگى شدید

داروهاى ضد افسردگى به نام مهار کننده هاى مونو آمین اکسیداز (MAO)تیوریدازین، لیتیوم، لینزولاید، تریپتوفان، گیاه داروئى سنت جان، ترامادول، داروهاى ضد میگرن و سایر داروهاى ضد افسردگى (جهت آغاز درمان با داپیکــو، لازم است 14 روز از قطع مصرف داروهاى فوق گذشته باشد)

هر دارو به موازات اثر درمانى ممکن است باعث بروز بعضى عوارض ناخواسته نیز شود، اگرچه همه این عوارض در یک فرد دیده نمى شود. در صورت مشاهده عوارض زیر، دارو را قطع و فوراً به پزشک یا داروساز خود مراجعه نمائید: تشنج، غش یا احساس گیجى (سبکى سر) در هنگام ایستادن، هرگونه تغییرى در خلق و خوى، هرگونه تفکر نسبت به اقدام به خودکشى و یا آسیب به خود. نکات: از آنجا که این دارو مى تواند منجر به غش، افت ناگهانی فشار خون یا احساس سرگیجه به هنگام برخاستن شود. براى کمک به کاهش این احتمال (در صورت وقوع)، بلافاصله دراز کشیده یا سر بین زانوها قرار گیرد تا علائم رفع شود. در این حالت از رانندگى و یا کار با ماشین آلات خوددارى نمائید. این دارو حداقل با یک لیوان آب مصرف شود. عوارض جانبی بسیار شایع (ممکن است در بیش از یک نفر از ۱۰ نفر دچار آن شود):

. احساس سرگیجه، سردرد

عوارض جانبی غیر معمول (ممکن است از هر ۱۰۰ نفر ۱ نفر دچار آن شود):

غش یا احساس سرگیجه در هنگام ایستادن، تغییر در خلق و داشتن هیجانات بیش از اندازه، احساس گیجى، اختلال یا عدم توانایى اندیشیدن، تپش قلب کند، نامنظم و یا افزایش ضربان قلب، از بین رفتن میل جنسى، مشکل رسیدن به ارگاسم، احساس ضعف، بیهوشى، بى حالى یا خستگی،احساس افسردگى یا بى تفاوتى، احساس داغى غیر عادى یا مستى، مشکلات بینایى، چشم درد یا گشادى مردمک چشم، فشار خون پایین یا بالا، احساس عرق سرد یا خارش.

دارو را در دماى زیر 30 درجه سانتى گراد و در بسته بندى اصلى نگهدارى فرمائید.دارو را دور از دسترس کودکان قرار دهید.از مصرف داروهاى تاریخ گذشته خوددارى نمائید.