blog03

بلایی که کمبود ویتامین ها بر سرتان می آورد!

ویتامین ها بلوک های سازنده بدن هستند و کمبود آنها می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن را به میزان زیادی افزایش دهد و سیستم ایمنی بدن را تضعیف نماید. پیروی از رژیم غذایی سالم اولین و مطمئن ترین روش برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن است. در صورتی که به رژیم غذایی سالم دسترسی ندارید و یا بدنتان از کمبود ویتامین رنج می برد، بهتر است استفاده از انواع قرص ویتامین را مد نظر قرار دهید.

کمبود ویتامین ها به مو ناخن چه آسیبی وارد می کند؟

اولین مشکلی که در اثر کمبود ویتامین ها در بدن مشخص می گردد آسیب به مو و ناخن است. مطالعات نشان داده اند کمبود بیوتین یا ویتامین ب 7 می تواند به شدت بر مو و ناخن اثر بگذارد و آنها را شکننده کند. همچنین، از علائم دیگر کمبود ویتامین ب 7 می توان خستگی مزمن و یا دردهای عضلانی را در نظر گرفت. افرادی که سیگاری هستند و از الکل استفاده می کنند و یا به بیماری های مزمن روده مبتلا هستند و یا زمان زیادی است که آنتی بیوتیک مصرف می کنند، در معرض کمبود ویتامین ب 7 قرار دارند.

چرا پوست سر شوره می زند؟

شوره سر می تواند نمای بسیار بدی را بر روی سر به وجود بیاورد و زیبایی موها را تحت تاثیر قرار دهد. کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند که کبود ویتامین های گروه ب عامل اصلی شوره سر است. زیرا این ویتامین ها به تولید روغن در پوست سر کمک می کنند و اگر میزان آنها کم شود دیگر پوست سر نمی تواند روغن تولید کند و همین امر منجر به بروز شوره می گردد. بروز شوره سر در دوران بلوغ و اواسط بزرگسالی پدیده رایجی است که در این شرایط باید از قرص ویتامین استفاده شود.

لب های خشک یا ترک در گوشه دهان چیست؟

حتما در تعاملات خود با افرادی در تماس بوده اید که دائما لب های خشک دارند و یا گوشه دهانشان ترک می خورد. این امر به طور مستقیم با کمبود ویتامین مرتبط است و کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند کمبود ویتامین های گروه ب از جمله تیامین، ریبوفلاوین و پیرویدوکسین عامل اصلی بروز این مشکلات است.
در این شرایط استفاده از قرص ویتامین بهترین گزینه برای رفع این مشکلات است. از طرفی دیگر افراد می توانند با مصرف گوشت، مرغ، ماهی، حبوبات، سبزیجات برگ تیره، آجیل و دانه ها و غلات سبوس دارد این مشکلات را از بین ببرند

خونریزی لثه نشانه کمبود کدام ویتامین است؟

ویتامین ث ویتامین بسیار مهمی در بدن به شمار می رود. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان را کاهش می دهد. همچنین، استفاده از ویتامین ث برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است از بدن محافظت می نماید. مطالعات نشان داده اند کاهش ویتامین ث در بدن با خونریزی لثه ارتباط مستقیم دارد. همچنین، کمبود ویتامین ث در بدن می تواند بیماری های زیر را به وجود بیاورد:
• ابتلا به بیماری اسکوربوت
• دردهای شدید عضلانی
• دردهای شدید استخوانی
• احساس خواب آلودگی و بی حالی
• کبودی آسان در بدن
• عدم ترمیم زخم ها
• خونریزی مدام از بینی
• خشکی پوست

دید ضعیف در شب نشانه چیست؟

کاهش ویتامین آ در رژیم غذایی می تواند بر بینایی اثر بگذارد و منجر به شب کوری و یا کاهش توانایی دید افراد در تاریکی گردد. ویتامین آ در بدن به تولید رودوپسین کمک می کند. رودوپسین رنگدانه موجود در شبکیه چشم است که به شما کمک می کند اجسام و رنگ ها را بهتر تشخیص دهید. مطالعات نشان داده اند کاهش ویتامین آ ممکن است به قرنیه آسیب برساند و خطر بروز بیماری های جدی تر از جمله خشکی چشم و شب کوری وجود دارد. در این شرایط استفاده از قرص ویتامین آ پس از مشورت با پزشک بهترین کاری است که شما می توانید انجام دهید.

چرا دچار سندروم پای بی قرار می شویم؟

سندروم پای بی قرار احساسات ناخوشایندی را در پا ایجاد می کند و باعث می شود پا به صورت غیر قابل کنترل تکان بخورد و چالش های زیادی را برای افراد به وجود بیاورد. کمبود آهن و کمبود منیزیم از دلایل اصلی ابتلا به سندروم پای بی قرار به شمار می روند. همچنین، بهتر است بدانید زنان بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا می شوند. به همین دلیل زنان باید توجه ویژه ای به مصرف قرص ویتامین داشته باشند.

نکات مهم در استفاده از قرص ویتامین

اکنون دیگر متوجه شده اید کمبود ویتامین ها می تواند برای بدن بسیار مضر باشد و آسیب های جدی به سلامتی وارد کند. اگر می خواهید از مصرف قرص ویتامین نتیجه بگیرید به موارد زیر توجه کنید:
• قرص ویتامین را از برندهای معتبر بازار تهیه کنید.
• در زمان استفاده به دستور العمل مصرف توجه کنید.
• دوز مصرفی را خودسرانه تغییر ندهید.
• قبل از استفاده از هر نوع قرص یا مکملی با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

برچسب‌ها: بدون برچسب